Dołącz do Klubu Julimex i wymień punkty z programu lojalnościowego na rabaty!

Cytology done – Zapobiegamy rakowi szyjki macicy!
Cytology done – Zapobiegamy rakowi szyjki macicy!

Całym sercem pragniemy wspierać działania z zakresu profilaktyki zdrowia kobiet. Dlatego w ramach kampanii Cytology Done zachęcamy Panie do regularnych badań w kierunku wczesnego wykrycia raka szyjki macicy.

 

Dlaczego regularne badanie cytologiczne jest tak ważne?

Cytologia jest badaniem krótkim i nieinwazyjnym, a jej regularne wykonywanie może uratować Twoje życie! Rak szyjki macicy (RSM) to niebezpieczny i złośliwy nowotwór, który zabija setki kobiet. Niestety statystyki wykrywalności i umieralności na raka szyjki macicy są w Polsce alarmujące. Każdego dnia nawet 5 kobiet słyszy przerażającą diagnozę, co daje około 2000 pań rocznie.

 

Czym jest rak szyjki macicy?

Rak szyjki macicy jest jednym z wyjątkowo złośliwych nowotworów, który atakuje szyjkę macicy, macicę, a także pochwę. Przyczyną rozwoju raka szyjki macicy jest wiele, jednak najistotniejszy z nich to przewlekła zakażenie ludzkim wirusem brodawczaka (HPV).

 

Rak szyjki macicy – cichy zabójca

Niestety pierwsze objawy raka szyjki macicy pojawiają się w ostatnim – zaawansowanym stadium choroby. Nie są to charakterystyczne objawy, wśród których wymienia się:

  • krwiste upławy o nieprzyjemnym zapachu,
  • krwawienie po stosunku i kontaktowe,
  • alarmujące jest również występowanie krwawienia między miesiączkami,
  • dłuższe i bardziej obfite niż zwykle krwawienia miesiączkowe,
  • krwawienie po menopauzie,
  • a także bóle podbrzusza i okolicy krzyżowo-lędźwiowej.

Ze względu na tak niespecyficzne objawy choroby nowotworowej, istotne jest regularne badanie cytologiczne. To badanie naprawdę ratuje życie!

 

Julimex w trosce o zdrowie kobiet

Niestety w przypadku znacznej części kobiet, nowotwór został wykryty zbyt późno. Dlatego tym bardziej Julimex angażuje się w kampanię Cytology done, przypominając jak ważne są regularne badania ginekologiczne. Mogą one zapobiec nawet 80% przypadków złośliwego raka szyjki macicy, a także zdiagnozować zakażenie wirusem HPV.

 

Jak się przygotować do badania cytologicznego?

Cytologia to proste i szybkie badanie, dlatego nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o kilku sprawach:

  • na badanie cytologiczne nie należy się zgłaszać w czasie krwawienia miesiączkowego,
  • co najmniej 4 dni przed badaniem nie należy stosować żadnych leków do pochwowych,
  • na cytologię najlepiej zgłosić się nie wcześniej niż po 4 dniach po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączkowania.

 

Kto powinien udać się na badanie cytologiczne?

Regularne badanie pozwala na wykrycie zmian przedrakowych i raka we wczesnym stadium. Każda kobieta powinna pamiętać o wykonaniu cytologii, zwłaszcza po rozpoczęciu współżycia płciowego. W Polsce działa bezpłatny Program profilaktyki raka szyjki macicy z którego mogą korzystać kobiety pomiędzy 25 a 59 rokiem życia.

 

Dołącz do klubu #CYTOLOGYDONE

Choć jesteśmy polskim producentem bielizny damskiej, chcemy zadbać o nasze klientki nie tylko w aspekcie dobrego wyglądu i pewności siebie, ale także zdrowia. Będziemy przypominać o konieczności wykonania cytologii. Motywujmy siebie nawzajem – nasze mamy, siostry, babcie i koleżanki. Niech #CYTOLOGYDONE przypomina Polką o badaniu cytologicznym. Używajmy go na Instagramie, Facebooku, Twitterze i innych social mediach.

Wierzymy, że nasza inicjatywa przyczyni się do większej świadomości na temat chorób dotykających kobiety niezależnie od wieku.

 

 Cytology done – idź na badanie!

Wspólnymi siłami zachęcajmy kobiety do badań cytologicznych. Leży nam na sercu dobro naszych klientek. Z zapałem i wiarą w zwycięstwo zwiększajmy świadomość społeczną na temat RSM, dzięki czemu coraz więcej kobiet odwiedzi gabinety ginekologiczne.

 

Bezpłatna cytologia – gdzie można ją wykonać?

Bezpłatne badanie cytologiczne przysługuje kobietą pomiędzy 25 a 59 rokiem życia co 3 lata. Darmową cytologię możesz wykonać w każdej poradni położniczo-ginekologicznej, która ma podpisaną umowę NFZ, a także w wybranych poradniach POZ z podpisaną umową na świadczenia położnej POZ w Programie profilaktyka raka szyjki macicy.

 

Gdzie można wykonać bezpłatną cytologię?

Placówki, gdzie wykonywana jest cytologia w ramach programu Profilaktyka raka szyjki macicy znajdziesz na stronie internetowej: https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/GSL/ProgramyProfilaktyczne

Wybierz z listy „Profilaktyka raka szyjki macicy” i wskaż miejscowość. Dzięki temu znajdziesz wszystkie placówki w Twojej okolicy, w których możesz przyjść na bezpłatne badanie cytologiczne. Nie szukaj wymówek, zapisz się na badanie już dziś i zadbaj o zdrowie nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich Ci osób.

 

Cytology? Done!

Specjalna kolekcja naszej bielizny również bierze udział w tej wyjątkowej akcji. Na naszej bieliźnie damskiej znajdziesz logo Cytology Done i Kwiat Kobiecości. Chcemy działać kompleksowo i wpływać na rzeczywistość. Klientki decydujące się na jeden z oferowanych kompletów mają szansę usłyszeć o kampanii, a nawet zachęcić do udziału w niej swoją mamę, córkę, siostrę czy przyjaciółkę. Podaruj sobie najpiękniejszy prezent – zdrowie. Wykonaj badanie już dziś!

Newsletter
Zapisz się i zyskaj 10% na pierwsze zakupy.

Blog Julimex

Blog Julimex

Poradnik slimfittingu

Poradnik modowy

Zadbaj o siebie

Nasza misja

Z życia firmy

Ciekawostki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium