Kwiat kobiecości

 Jako producent bielizny i firma odpowiedzialna społecznie postanowiliśmy wspierać działania propagujące zdrowie kobiet i wziąć udział w kampanii społecznej PIĘKNA BO ZDROWA, realizowanej przez Fundację Kwiat Kobiecości. Część zysków ze sprzedaży fig marki Julimex podczas kampanii przeznaczamy na konto Kwiatu Kobiecości. Chcemy aby Kobiety w Polsce dbały o swoje zdrowie i regularnie wykonywały cytologię.

 

Pamiętaj - cytologię możesz wykonać bezpłatnie w każdym gabinecie ginekologicznym, który posiada umowę z NFZ

 

 

kwiat

 

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Postanowiły powołać ją do życia, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i są przerażające. Polska jest w niechlubnej czołówce zachorowań na Raka Szyjki Macicy. Codziennie 5 kobiet słyszy diagnozę (to łącznie około 2 tysięcy kobiet w ciągu roku) – połowa z nich umiera, bo nowotwór wykryto zbyt późno.

 

Kampania powstała po to, aby szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne.

 

W tym roku odbędzie się już 10 edycja kampanii.

 

 

Jak co roku w Warszawie, przy Pałacu Kultury i Nauki przeprowadzona zostanie akcja bezpłatnych badań cytologicznych, podczas której planowane jest wykonanie około 1000 cytologii.

Wydarzenie będzie miało miejsce w weekend 11-12 maja 2019.

W zeszłym roku podejrzane zmiany wykryto u 30 kobiet, z czego 5 zostało od razu przetransportowanych do szpitala z podejrzeniem RSM.

Dotychczas na takie akcje Fundacja wypożycza prywatny cytobus z Czech. Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na własny. Dzięki temu Fundacja będzie miała możliwość szerszego propagowania badań cytologicznych poprzez wyjazdy do różnych miast w Polsce. Zapotrzebowanie jest ogromne, a możliwości, które fundacja ma obecnie - ograniczone.

 

 

Badanie cytologiczne pozwala zapobiec nawet 80% przypadków złośliwego raka szyjki macicy, gdyż wykrywa jego wczesne stadium. Oprócz tego cytologia pozwala diagnozować zakażenie wirusem HPV (brodawczak ludzki), który ma ścisły związek z powstawaniem nowotworu.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia nam w ramach refundacji jedno badanie na 3 lata w ograniczonym przedziale wiekowym - 25-50 lat. Pozostałe kobiety mogą robić cytologię jedynie w prywatnych gabinetach lekarskich. Jest to zdecydowanie zbyt wąska grupa, ponieważ na RSM zapadają zarówno młodsze jak i starsze kobiety, spoza wyznaczonego przedziału.

Wykonanie badania raz na trzy lata może okazać się niewystarczające, ponieważ w tym czasie zmiany nowotworowe mogą być już nieodwracalne.

 

Pamiętajmy, że wcześnie zdiagnozowany nowotwór jest wyleczalny. Jak mówi sama Prezes Fundacji Ida Karpińska:

 

 

 

Żyję, ponieważ regularnie, co roku, wykonywałam cytologię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl