Regulamin

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Sklep internetowy Julimex.pl jest wyłączną własnością firmy Julimex Sp z o.o. Sp. Komandytowa NIP: 728-28-08-052 z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 135d, 92-318 Łódź tel. 42 254 99 98, zwaną dalej Julimex. Sklep internetowy jest dostępny pod adresem internetowym www.julimex.pl
2. Przed dokonaniem zakupu każdy klient powinien zapoznać się z regulaminem korzystania ze sklepu internetowego Julimex.pl.

3. Użytkownik korzystający z portalu Julimex.pl potwierdza, że zapoznał się z treścią Regulaminu, akceptuje wszystkie jego postanowienia oraz zobowiązuje się do ich przestrzegania.
4. Wszystkie ceny towarów znajdujące się w ofercie Julimex.pl są cenami brutto, wyrażone w walucie polskiej PLN. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
5. Zakupów w sklepie mogą dokonywać osoby fizyczne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.
6. Julimex.pl zastrzega sobie prawo do zmian cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach http://www.julimex.pl bądź wprowadzania w niej zmian.
7. Dane osobowe naszych Klientów są zbierane, przetwarzane i zabezpieczane zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101 poz. 926 ze zmianami) i są wykorzystywane w realizacji celów promocyjnych i/lub marketingowych.
8. Wszystkie zdjęcia, materiały i informacje zawarte na stronie http://www.julimex.pl są własnością firmy Julimex, która zabrania powielania ich.
9. Zakupiony towar należy stosować ściśle według dołączonej do niego instrukcji znajdującej się na opakowaniu.


REALIZACJA ZAMÓWIEŃ


10. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie oraz przesłanie przez Klienta formularza zamówienia udostępnionego podczas procedury zamawiania towarów.
11. Po złożeniu zamówienia automatycznie Klient otrzyma na podany adres e-mailowy formularz zamówienia.
12. Klient może otrzymać fakturę VAT zaznaczając odpowiedni kwadrat w formularzu zamówienia. Faktura VAT dołączona zostanie do przesyłki zawierającej zamówiony towar.
13. Zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji, w przypadku zamieszczenia na formularzu zamówienia niekompletnych lub niepełnych danych.
14. Zamówienia można składać każdego dnia bez względu na porę. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 14:00, w sobotę, niedzielę i święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
15. Zamówienia są realizowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
16. Wypełnienie i przesłanie przez Klienta formularza zamówienia stanowi złożenie oferty zakupu w sklepie Julimex.pl w rozumieniu kodeksu cywilnego.
17. W przypadku braku formularza zamówienia w Twojej skrzynce e-mailowej w terminie do 24 godz. prosimy o kontakt z obsługą sklepu (kontakt e-mail, telefon– dane w zakładce kontakt).
18. W razie rezygnacji bądź korekty potwierdzonego zamówienia prosimy o szybki kontakt z obsługą sklepu (kontakt e-mail, telefon – dane w zakładce kontakt), ponieważ realizacja (w przypadku towarów dostępnych w 24 godz.) następuje natychmiast po aktywacji zamówienia.
19. Formy płatności:
a). gotówka za pobraniem – zapłata za przesyłkę następuje w chwili jej dostarczenia (kurierowi)
b). przedpłata na konto – należy dokonać przelewu na podane poniżej konto bankowe:
49 1090 2705 0000 0001 3405 3066 (Bank Zachodni WBK).
Dla transakcji realizowanych z banków zagranicznych:

JULIMEX SP. Z O.O. SP.KOMANDYTOWA

92-318 ŁÓDŹ, AL. PIŁSUDSKIEGO 135 D

Bank Zachodni WBK S.A.

nr konta:

IBAN: PL49 1090 2705 0000 0001 3405 3066

SWIFT: WBKPPLPPXXX

UWAGA! W przypadku zaznaczenia na formularzu zamówienia opcji płatności za pobraniem a potem wpłacenia środków na konto, klient zobowiązuje się do zapłacenia kurierowi należnej kwoty, natomiast firma Julimex zobowiązuje się do przelania wpłaconych wcześniej środków z powrotem na konto Klienta.
Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.

20. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:
a). w przypadku formy płatności za pobraniem – po potwierdzeniu zamówienia.
b). w przypadku zamówienia płatnego przelewem – z chwilą wpłynięcia środków na konto.
21. Zamówienie zostaje anulowane w przypadku braku wpływu środków na konto sklepu Julimex.pl w ciągu 14 dni roboczych od dnia jego złożenia.
22. W momencie potwierdzenia wpływu środków na konto sklepu Julimex.pl oraz skompletowania zamówienia do wysyłki, Klient otrzymuje pocztą elektroniczną informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia.
23. Koszty przesyłki pokrywane są przez nabywcę towaru.
24. Koszt przesyłki Kurierem

przedpłata na konto- 12 zł (bez względu na wagę)

za pobraniem- 13 zł (bez względu na wagę)

paczkomat (przedpłata) - 10,90 zł

UWAGA: jeśli Twoje zakupy przekroczą wartość 150zł, to wyślemy je firmą kurierską na nasz koszt!!!
26. Czas realizacji zamówienia od 1 do 2 dni roboczych (od momentu wpłynięcia należności na konto Julimex.pl – w przypadku, gdy zamówienie płatne przelewem).
27. Julimex.pl zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu wysyłki, o czym poinformuje klienta osobnym e-mailem lub telefonicznie.
28. Wszystkie przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firm kurierskich (DPD, Inpost) i czas ich dostarczenia wynosi od 1 do 5 dni.


ZWROTY


30. Kupujący ma 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny i przesłania na adres:
Julimex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią Sp. K.
al. Piłsudskiego 135D
Łódź
92-318

Termin ten liczy się od dnia odebrania przesyłki przez kupującego (zgodnie z Ustawą z dn. 25.12.2014r.) Do zwracanego towaru prosimy dołączyć paragon oraz wypełniony formularz dostępny do wydrukowania pod adresem: formularz zwrotu/wymiany

Zwrot jest możliwy, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Wraz z odsyłanym towarem Konsument jest zobowiązany zwrócić wszelkie produkty, które otrzymał gratisowo. Koszty zwrotu towaru ponosi Klient. W przypadku odstąpienia od umowy, wówczas zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy sposób dostarczenia oferowany przez nas).
31. Kupujący może poinformować o odstąpieniu od umowy mailem, wypełniając przygotowany przez sklep formularz online lub składając oświadczenie na piśmie.
32. Zwrot pieniędzy następuje w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania przez nas towaru, przy użyciu przelewu bankowego, na podane przez Państwa konto.


WYMIANY


W przypadku wymiany towaru do przesyłki oprócz wymienianego produktu w oryginalnym opakowaniu prosimy dołączyć: paragon lub fakturę VAT, krótką informację, na jaki rozmiar lub model należy dokonać wymiany oraz pokryć koszt przesyłki kurierskiej (bez względu na wagę) za pobraniem: 12,00 zł.


REKLAMACJE


33. Sklep ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi, gdy sprzedana przez niego rzecz jest dotknięta wadą ( wada – zmniejszająca wartość rzeczy, użyteczność rzeczy, gdy rzecz nie ma właściwości, o których było napisane w serwisie sklepu Julimex.pl, gdy rzecz wydano w stanie niezupełnym, niekompletnym), a w chwili zawarcia umowy Klient o niej nie wiedział. Warunkiem zachowania prawa do skorzystania z reklamacji jest pisemne zawiadomienie o wadzie na stosownym druku reklamacyjnym dostępnym w serwisie Sklepu w terminie do 1 miesiąca od daty jej wykrycia. Z tytułu rękojmi Konsumentowi przysługuje prawo do: odstąpienia od umowy, obniżenia ceny, wymiana wadliwej rzeczy na inną, bez wady, usunięcia wady. Reklamacja zostanie rozpatrzona przez Sklep w terminie do 14 dni od daty
wpłynięcia reklamowanego produktu wraz z wymaganymi dokumentami. W razie konieczności wydania opinii rzeczoznawcy termin rozpatrzenia reklamacji może się wydłużyć do 21 dni kalendarzowych.
34. Reklamowany towar powinien być czysty.
35. Reklamacje przyjmujemy wyłącznie na druku zgłoszenia reklamacyjnego dostępnym do wydrukowania pod adresem:Formularz reklamacji towaru wadliwego
Druk należy wypełnić i odesłać wraz z reklamowanym towarem oraz oryginalnym paragonem/fakturą VAT na adres:
Julimex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią Sp. K.
al. Piłsudskiego 135D
Łódź
92-318

36. Sklep powiadomi Klienta (drogą telefoniczną lub elektroniczną) o przyjęciu zgłoszenia reklamacyjnego i terminie rozpatrzenia reklamacji.
37. Koszty transportu wynikające z uznanych reklamacji pokrywa sklep Julimex.pl.
38. Wszelkie rozliczenia wynikające z uznanych reklamacji zostaną rozliczone po ich rozpatrzeniu. Zwrot kosztów dokonujemy przelewem na konto bankowe lub przekazem pocztowym na podany adres w druku zgłoszenia reklamacyjnego.
39. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy użytkownika wszelkie koszty pokrywa klient.
40. Przy odbiorze należy sprawdzić przesyłkę.
41. W przypadku, gdy opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub prób otwarcia należy odmówić przyjęcia przesyłki i w obecności kuriera (firmy transportowej/przewoźnika) sprawdzić jej zawartość.
42. W razie stwierdzenia niezgodności z paragonem sporządzić protokół szkody.
43. Sklep dokłada wszelkich starań, aby prezentowane na stronie internetowej opisy produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Jednakże, w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed złożeniem zamówienia o kontakt telefoniczny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium