Julimex

Halka - relikt przeszłości czy modna, damska bielizna?

Halka - relikt przeszłości czy modna, damska bielizna?

Halka - jak to było kiedyś?

Pojawienie się halki w modzie damskiej nie było przypadkiem, lecz odpowiedzią na zmieniające się potrzeby kobiet. Wykorzystywane dawniej gorsety pozwalały nadać sylwetce wyjątkowy, smukły wygląd, ale przede wszystkim ich rolą było odpowiednie podtrzymanie biustu kobiety.

Z czasem, gdy popularność zyskały biustonosze, wyparły one stopniowo gorsety. W odpowiedzi na zmieniające się trendy coraz większe znaczenie zyskiwały również halki. Pozwalały na doskonałe maskowanie bielizny, a także sprawiały, że ubranie wręcz doskonale leżało na kobiecej sylwetce.

Jeszcze kilkanaście lat wstecz chyba żadna z pań nie wyobrażała sobie, aby ubierając sukienkę lub spódnicę pominąć założenie halki. Dawniej pełniła ona bowiem wyłącznie rolę bielizny, takiej samej jak majtki czy biustonosz. Krój, fason, rodzaj materiału- wszystkie elementy dobierane były wyłącznie funkcjonalnie, ponieważ i tak nie były przeznaczone dla wzroku osób niepowołanych.

Współczesne halki

Obecnie popularność halek w takim kontekście w jakim wykorzystywane były dawniej straciła na znaczeniu. Nadal jest to ceniona wśród kobiet bielizna, jednak współcześnie bardzo ważna jest także estetyka wykonania, jakość wykorzystanych materiałów, a nawet elementy wykończenia, jak choćby klasyczne koronki.

Halki nie muszą służyć wyłącznie jako bielizna spodnia – dziś coraz częściej są eksponowane i wykorzystywane chociażby jako koszulki nocne.Halki oraz półhalki występują w różnych wersjach kolorystycznych, fasonach, a także rozmiarach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Dużym zainteresowaniem wśród pań cieszą się halki wyszczuplające. Pozwalają one na optyczną korekcję niedoskonałości sylwetki, dzięki zastosowanym elastycznym materiałom. Odpowiednio dobrany model umożliwia nie tylko modelowanie talii czy uzyskanie efektu spłaszczenia brzucha, ale także korygują biodra czy pozwalają na uniesienie pośladków, dzięki czemu zyskują one jędrny wygląd.

Halka- liczy się wygląd!

Mimo iż halka nie jest przeznaczona do bezpośredniej ekspozycji jak zwykle ubranie, to producenci dbają, aby jej wygląd zapewniał paniom poczucie wyjątkowości. Duża popularnością cieszą się nowoczesne kroje, jak np. wyszczuplająca halka pod biust. Fason ten pozwala na indywidualny dobór biustonosza. Halka została zaprojektowana w taki sposób, aby podkreślić wyjątkowość kobiecej figury, zapewniając idealny wygląd, kształt i dopasowanie.

Wybierając odpowiedni model warto zwrócić również uwagę na jakość wykonania oraz dobór materiałów. Halka, tak jak pozostała część bielizny ma bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego warto zadbać by dzianina, z której została wykonana była naturalna, doskonale dopasowywała się do sylwetki oraz umożliwiała skórze oddychanie.

 

Monika Dębska-Korzec

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium