Julimex ZERO WASTE

Julimex ZERO WASTE

 

 

 

Najpierw rozszyfrujmy sam termin - Pojęcie Zero Waste w języku angielskim pozwala na jego międzynarodową rozpoznawalność, a jednocześnie jest tak szerokie, że z trudem poddaje się tłumaczeniu na język polski. „Waste” według Wielkiego słownika języka angielskiego to między innymi: „zużywanie się, ubytek, odpadki, odpady, marnowanie, marnotrawstwo, trwonienie, strata”.  Każde z tych znaczeń dobrze opisuje to, czemu ruch Zero Waste zdaje się sprzeciwiać, w odniesieniu do zasobów naturalnych Ziemi.

W odniesieniu do zakupów ZERO WASTE to kupowanie tylko tego, co naprawdę potrzebne. To dobre planowanie. To postawienie na trwałość i jakość. Kupowanie zgodnie z regułą – lepiej mniej, ale lepszej jakości. Zrezygnowanie z opakowań podczas zakupów on-line pozwala nie tylko uniknąć produkowania dodatkowych śmieci, ale także zaoszczędzić na objętości przygotowywanych przesyłek, a co za tym idzie – wpływa na ograniczenie zużycia paliwa przez firmy kurierskie oraz ilość produkowanych spalin. I tak Twoje mądre wybory mogą realnie wpływać na teraźniejszy i przyszły stan ziemi.

Jak wybrać opcję pakowania ZERO WASTE w naszym sklepie? Wystarczy, że podczas opłacania zamówienia w, trzecim kroku koszyku oznaczysz ją w odpowiednim miejscu ptaszkiem. Nasz magazyn weźmie pod uwagę Twoje życzenie i zapakuje towary w szarą, papierową kopertę, która następnie trafi do tekturowego pudełka. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z biustonoszy samonośnych, zabezpieczymy go jedynie wykonanym z plastiku rastrem, który będzie Ci potem służył do wygodnego przechowywania. W przypadku ramiączek czy innych dodatków może zdarzyć się, że nie będziemy posiadać na stanie towaru bez opakowania. Wówczas nie będziemy go dla Ciebie rozpakowywać – praca ludzkich rąk jest dla nas równie cenna,jak stan środowiska.

 

Kupuj rozsądnie i wybieraj ZERO WASTE tam, gdzie to możliwe. Mamy nadzieję, że Twoje następne zamówienie złożysz właśnie w tej nowoczesnej opcji!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium