Dołącz do Klubu Julimex i wymień punkty z programu lojalnościowego na rabaty!

Julimex ZERO WASTE
Julimex ZERO WASTE

Co to znaczy być EKO? - Nowa moda czy styl życia?

Na temat bycia EKO i dbaniu o środowisko słyszymy niemal na każdym kroku. Bez dwóch zdań, to bardzo ważne zagadnienia o których należy rozmawiać i przypominać. W końcu otaczająca nas natura jest lwią częścią naszego życia. Jednak co tak właściwie oznacza bycie EKO? Czy to tylko moda czy jednak styl życia. 

Na czym polega bycie EKO?

Bycie EKO oznacza, że zwracamy uwagę na ekologiczne produkty, a także dbamy o środowisko. W codziennym życiu pamiętamy o sortowaniu śmieci, oszczędzamy wodę i energię, a na zakupy wybieramy się z torbą wielokrotnego użytku. To jest szereg drobnych czynności, które dopiero razem pozwalają nam zadbać o środowisko. W byciu EKO ważne jest zwracanie uwagę czy produkty, które wybieramy są biodegradowalne. 

Około 70% produkowanych przez nas odpadów, może być ponownie przetworzonych!

Właśnie dlatego segregowanie śmieci jest tak ważne. Papier, szkło i metale mogą zostać użyte ponownie, to właśnie dlatego wybierając produkty warto zwrócić uwagę na opakowanie. 

Moda czy styl życia? Jak to jest z tą ekologią? 

Trend na bycie ekologicznym rośnie w siłę, a wiele znanych i popularnych osób z chęcią promuje akcje z tym związane. Dla niektórych jednak to jedynie moda, a nie styl życia. Jeżeli nie chcesz obciążać planety dodatkowymi opakowaniami, które i tak w krótkim czasie wylądują w koszu na śmieci, w niektórych sklepach możesz wybrać opcję zakupu bez opakowania. Szczególnie, kiedy kupujesz sprawdzoną bieliznę damską dla siebie, a nie na prezent. Dbając o środowisko nie potrzebujesz pudełek, by umieć cieszyć się nowymi rzeczami. Wychodząc naprzeciw tym i podobnym postawom już blisko od roku oferujemy naszym Klientom sklepu internetowego opcję pakowania przesyłek ZERO WASTE!

Czym jest Zero Waste?

Najpierw rozszyfrujmy sam termin - Pojęcie Zero Waste w języku angielskim pozwala na jego międzynarodową rozpoznawalność, a jednocześnie jest tak szerokie, że z trudem poddaje się tłumaczeniu na język polski. „Waste” według Wielkiego słownika języka angielskiego to między innymi: „zużywanie się, ubytek, odpadki, odpady, marnowanie, marnotrawstwo, trwonienie, strata”.  Każde z tych znaczeń dobrze opisuje to, czemu ruch Zero Waste zdaje się sprzeciwiać, w odniesieniu do zasobów naturalnych Ziemi.

Kupuj Zero Waste 

W odniesieniu do zakupów ZERO WASTE to kupowanie tylko tego, co naprawdę potrzebne. To dobre planowanie, a także postawienie na trwałość i jakość. Kupowanie zgodnie z regułą – lepiej mniej, ale lepszej jakości. Zrezygnowanie z opakowań podczas zakupów on-line pozwala nie tylko uniknąć produkowania dodatkowych śmieci, ale także zaoszczędzić na objętości przygotowywanych przesyłek, a co za tym idzie – wpływa na ograniczenie zużycia paliwa przez firmy kurierskie oraz ilość produkowanych spalin. I tak Twoje mądre wybory mogą realnie wpływać na teraźniejszy i przyszły stan ziemi.

Jak wybrać opcję Zero Waste w sklepie Julimex? 

Jak wybrać opcję pakowania ZERO WASTE w sklepie Julimex? Wystarczy, że podczas opłacania zamówienia w trzecim kroku koszyku oznaczysz ją w odpowiednim miejscu ptaszkiem. Nasz magazyn weźmie pod uwagę Twoje życzenie i zapakuje towary w szarą, papierową kopertę, która następnie trafi do tekturowego pudełka. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z biustonoszy samonośnych, zabezpieczymy go jedynie wykonanym z plastiku rastrem, który będzie Ci potem służył do wygodnego przechowywania. W przypadku ramiączek do stanika czy innych dodatków może zdarzyć się, że nie będziemy posiadać na stanie towaru bez opakowania. Wówczas nie będziemy go dla Ciebie rozpakowywać – praca ludzkich rąk jest dla nas równie cenna, jak stan środowiska.

Kupuj rozsądnie i wybieraj ZERO WASTE tam, gdzie to możliwe. Mamy nadzieję, że Twoje następne zamówienie złożysz właśnie w tej nowoczesnej opcji! 

Newsletter
Zapisz się i zyskaj 10% na pierwsze zakupy.

Blog Julimex

Blog Julimex

Poradnik slimfittingu

Poradnik modowy

Zadbaj o siebie

Nasza misja

Z życia firmy

Ciekawostki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium