Zwroty i reklamacje

 

Odstąpienie od Umowy sprzedaży/zwrot towaru

    1. Klient będący Konsumentem, który zawarł z Julimex Umowę sprzedaży, może w terminie 60 dni od dnia objęcia Towaru w posiadanie (dostarczenia Towaru) odstąpić od Umowy sprzedaży bez podawania przyczyny.

    2. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od Umowy sprzedaży Klient składa Julimex oświadczenie o odstąpieniu, przy czym Klient może:

 1. skorzystać z formularza odstąpienia od umowy, zawartego w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o Prawach Konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.), albo

 2. skorzystać z udostępnionego przez Julimex formularza zwrotu

    1. W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży jest ona uważana za niezawartą.

    2. W terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Julimex oświadczenia Klienta o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, Julimex zwraca Klientowi wszystkie płatności dokonane przez Klienta, w tym koszt dostawy Towaru.

    3. Julimex może wstrzymać zwrot płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania z powrotem Towaru lub dostarczenia przez Klienta dowodu odesłania Towaru na adres Julimex.

    4. Jeżeli Klient korzystając z prawa odstąpienia od Umowy sprzedaży wybrał formę doręczenia Towaru inną niż najtańsza oferowana przez Julimex, Julimex nie ma obowiązku zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów dostawy.

    5. Julimex dokonuje zwrotu płatności przy użyciu tej samej formy płatności, jaką wybrał Klient, chyba, że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami.

    6. W przypadku częściowego zwrotu Towaru koszty przesyłki nie będą zwracane.

    7. W terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Julimex oświadczenia Klienta o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, Klient ma obowiązek zwrócić Towar na adres Julimex.

    8. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru. Towar powinien zostać zwrócony w stanie niezmienionym.

    9. Julimex może dokonać potrącenia wierzytelności przysługujących z tytułu zmniejszenia wartości Towaru będącego wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru z płatnością zwracaną w związku z odstąpieniem przez Klienta od umowy.

    10. W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, przy zawarciu której Klient skorzystał z kuponu rabatowego, użyty kupon rabatowy nie podlega zwrotowi.

 

 

§ 6

Reklamacje

 1. Reklamacje związane z Towarem, realizacją Zamówienia i Umową sprzedaży należy kierować w formie pisemnej na adres Julimex. Użytkownik może skorzystać z formularza reklamacji

 2. Reklamacje związane z Kontem użytkownika i usługą Newsletter należy kierować w formie elektronicznej na adres e-mail Julimex: sklep@julimex.pl.

 3. W przypadku reklamacji dotyczącej Towaru należy reklamowany Towar dostarczyć na adres Julimex.

 4. W reklamacji należy zawrzeć opis zaistniałego problemu.

 5. Julimex ustosunkuje się do reklamacji w terminie 14 dni od dnia doręczenia reklamacji.

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium