Julimex
Kategorie blog
Newsletter
ZYSKAJ -10% NA PIERWSZE ZAKUPY ZAPISUJĄC SIĘ DO NEWSLETTERA. Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Self love - czyli o miłości do samego siebie

Self love - czyli o miłości do samego siebie

Self love - czyli o miłości do samego siebie

Od kilku lat coraz głośniej mówi się o miłości do samego siebie, a o filozofii self love słyszał chyba każdy. Ponieważ 15 lutego w Europie obchodzimy Dzień Singla, to idealny moment, aby porozmawiać o pokochaniu i akceptacji siebie.

Self love - pokochaj siebie

Dlaczego self love jest ważne?

Czym właściwie jest to całe self love? Otóż nie chodzi w nim o narcyzm czy egoizm, lecz docenianie samego siebie. Okazywanie sobie miłości i dbanie o własne zdrowie oraz samopoczucie. Filozofia self love nakłania nas do akceptacji siebie, a także o dobrą relację z samym sobą. Jeżeli chcesz żyć szczęśliwie, to jest to pierwszy krok, który należy wykonać i właśnie dlatego self love jest tak ważne.

Czy okazujesz sobie miłość?

Jak to jest z okazywaniem sobie miłości? Kiedy ostatni raz powiedziałaś sobie, że się kochasz? Jeżeli brzmi to dla Ciebie dziwnie, to prawdopodobnie masz problem z okazywaniem sobie miłości. Niestety większość z nas ma tendencję do wyolbrzymiania własnych wad, jednocześnie minimalizując zalety.  

Dlaczego łatwiej przychodzi nam krytyka, niż chwalenie?

Z pewnością przyczyniły się do tego social media i kreowane przez nie idealne życie. Podświadomie porównujemy siebie do innych, dodatkowo przyjmując wyidealizowane wizerunki za normę. Posty z relacjami jak nasza ulubiona influencerka spędza sobotni poranek, opatrzone pięknym zdjęciem w bieliźnie na słonecznym balkonie z kawą w ręku, wzbudza w nas zazdrość i rozczarowanie. Oglądamy setki takich wpisów, które budzą w nas pragnienie, aby nasze życie też tak wyglądało.

Choć jesteśmy świadomi, że to co widzimy w Internecie, to raptem wystylizowane wycinki z czyjegoś życia, to nasza podświadomość reaguje inaczej. Przestajemy dostrzegać swoje zalety, a wszystkie nasze sukcesu umniejszamy, bo przecież „tak powinno być”. W ten sposób wpadamy w błędne koło wiecznej krytyki, wypominając sobie wszystkie błędy i analizując, co mogliśmy zrobić lepiej.

Self love - pokochaj siebie

Jak wyrwać się z błędnego koła i zacząć doceniać siebie?

Choć metoda jest prosta to wymaga od nas sporo wysiłku. Ciężko zmienić stare przyzwyczajenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o sposób myślenia o sobie. To jest właśnie największa trudność, którą mamy do pokonania. Zmianę schematów myślenia, a to niestety wymaga czasu.

Od czego zacząć? Jest kilka sposobów, aby nauczyć się myśleć o sobie dobrze.

  • Nie czekaj na wielki sukces, chwal się za małe rzeczy! – Nie szukaj szczególnych sukcesów, pogratuluj sobie, że udało Ci się osiągnąć drobne cele każdego dnia. Ogarnęłaś sprawy w pracy, a może jakieś obowiązki domowe? Pochwal się za to, że zrobiłaś to co zaplanowałaś.
  • Ambicja to dobra cecha o ile nie bierzemy na siebie zbyt wiele. Zastosuj metodę małych kroków. Wielkie plany rozbij na mniejsze etapy i spróbuj je osiągnąć.
  • Każdy z nas czasem się złości, jest smutny czy ma gorszy dzień – nie piętnuj się za to. Jeżeli czujesz, że negatywne emocje biorą nad Tobą górę, zaakceptuj je i zastanów się co je wywołało. W ten sposób lepiej zrozumiesz siebie!
  • Każdy popełnia błędy, myli się i podejmuje złe decyzje, dlatego tak ważne jest wybaczenie. Nie każ się za to, że coś poszło źle. Warto wyciągnąć wnioski, jednak wypominanie sobie każdego błędu nie ma sensu. Wybaczaj sobie, tak jak wybaczasz bliskim ich potknięcia.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W self love nie chodzi jedynie o dbanie o sferę psychiczną, ale również o ciało. Tak jak choroba odbija się na naszym samopoczuciu, w ten sam sposób stres odbija się na naszym ciele. Jeżeli chcesz wprowadzić filozofię self love do swojego życia, nie zapomnij zadbać również o zdrowie fizyczne.

  • Wysypiaj się – choć brzmi banalnie, to jednak w nocy nasze ciało się regeneruje, dlatego warto zadbać o zdrowy sen.
  • Odpowiednie odżywianie – im bardziej aktywny tryb życia, tym większe znaczenie ma dieta. Owoce i warzywa to bogactwo minerałów i witamin, które są niezbędne dla zdrowia.
  • Pij więcej wody – nasz organizm w 70% składa się właśnie z wody, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu.
  • Pamiętaj o regularnych badaniach – to bardzo ważne! Od lat Julimex wspiera misję zwiększania świadomości w diagnozowaniu raka szyjki macicy wśród Polek. Na naszych majtkach damskich promujemy akcję Cytology Done i przypominamy o regularnych badaniach.

Pokochaj siebie!

Kochaj siebie na co dzień, nie tylko od święta. Tak jak troszczysz się o swoich bliskich, zaopiekuj się również sobą. W końcu na tym polega miłość, na okazywaniu jej każdego dnia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium