Julimex
Kategorie blog
Newsletter
ZYSKAJ -10% NA PIERWSZE ZAKUPY ZAPISUJĄC SIĘ DO NEWSLETTERA. Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Limfatyczny masaż piersi – dlaczego warto go robić?

Limfatyczny masaż piersi – dlaczego warto go robić?
Masaż limfatyczny piersi

Dlaczego tak ważny jest regularny masaż limfatyczny piersi? Odpowiedź jest prosta: to dobry nawyk, który pozwoli nam zadbać o wygląd i kondycję biustu. Wiele mówi się o regularnych badaniach w profilaktyce raka oraz o samobadaniu. Natomiast masaż limfatyczny piersi ma na celu poprawę kondycję biustu, udrożnienie limfy, odblokowanie kanalików mlekowych, a także zmniejszenie objawów bólowych PMS. Regularne masowanie poprawi Twój codzienny komfort życia. Julimex zawsze wspiera kobiety, między innymi jesteśmy patronem książki “Pokochaj swoje piersi”, jak również wspieramy akcję #cytologydone. Dlatego dzisiaj podpowiemy jak wykonać masaż limfatyczny biustu, aby poprawić Twój komfort na co dzień. 

Kiedy należy wykonać masaż limfatyczny piersi?

Jak często powinno się wykonywać masaż limfatyczny piersi? Czy należy się do niego przygotować i ile czasu trwa? Już śpieszymy z odpowiedzią. Aby zadbać o biust, zalecamy masaż limfatyczny piersi wykonywać przynajmniej 1-2 razy w miesiącu. Szczególnie polecamy masować piersi raz w tygodniu (wykonywać na zmianę masaż limfatyczny biustu z liftingującym). Sam zabieg nie zajmie Ci dużo czasu, a jedynie około 10 minut. Masaż polecamy wykonywać po kąpieli, bezpośrednio po nałożeniu kremu lub balsamu. 

Wskazania do masażu limfatycznego piersi

 • Ogólne problemy z układem limfatycznym i zastojem. 
 • Ból przed/po menstruacyjny. 
 • Obrzęk i/lub przekrwienie piersi. 
 • Objawowe uśmierzanie bólu.

Przeciwwskazania do masażu piersi

 • W trakcie leczenie nowotworu (brak zgody lekarza prowadzącego).
 • Wycieki z piersi nieznanego pochodzenia.
 • Guzki nieznanego pochodzenia.
 • Infekcje.
 • Stany zapalne.
 • Zmiany dermatologiczne.
 • W niektórych chorobach (choroby serca, cukrzyca).
 • Po zabiegach operacyjnych biustu, gdy lekarz nie wyrazi zgody.
 • W przypadku gorączki powyżej 38°C.
 • Przerwanie ciągłości naskórka w obrębie biustu.
 • Liczne wystające znamiona i pieprzyki.

Masaż limfatyczny biustu “Pierś”

Masaż limfatyczny nazwaliśmy “Pierś”, abyś mogła łatwiej zapamiętać każdy z kroków. Wystarczy Ci tylko 10 minut raz w tygodniu, aby zadbać o kondycję biustu. Zalecamy wybrać jeden dzień (na przykład niedzielę), w którym zawsze po kąpieli i nawilżeniu poświęcisz chwilę na masaż. Każdy z poniższych kroków wykonuj przez 1 minutę na pierś. 

Masaż limfatyczny piersi

Krok 1. Pompuj pierś

Pompuj ramię, jednocześnie wykonując ruchy ręką, która naciska pachę. Sięgnij przeciwną ręką pod pachę. Delikatnie ściskając i zwalniając tę rękę w kierunku żeber, opuść i podnieś

ramię. Pomyśl o pompie wodnej. Ten ruch jest istotny, aby otworzyć szlak limfatyczny.

Krok 2. I zatrąb w klakson

Chwyć pierś w dłoń. Następnie dociśnij ją w żebra. Teraz wykonaj ruchy ściskania i odpuszczania jakbyś trąbiła w klakson. Pomoże to limfie głębiej położonej płynąć. Ściskanie ma być komfortowe, ale musisz też użyć odrobinę siły.

Krok 3. Elegancki zegar

Chwyć przeciwną ręką pierś. Wykonaj okrężne ruchy obejmując całą pierś zgodnie ze wskazówkami zegara. Wykonaj technikę z delikatnym naciskiem.

Krok 4. Ręce w koszyczek

Umieść obie ręce pod jedną piersią. Unieś pierś i przesuwaj z boku na bok lub w górę i w dół, aby zmniejszyć zrosty między tkanką piersi a mięśniem piersiowym.

Krok 5. Ślizg

Połóż jedną rękę na piersi, a drugą pod tą samą piersią. Poruszaj rękami w przeciwnych kierunkach. Ma to na celu rozbicie zrostów w tkance gruczołowej, więc ciśnienie jest nieco mocniejsze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium