Dołącz do Klubu Julimex i wymień punkty z programu lojalnościowego na rabaty!

Czy kochasz siebie i pamiętasz o samobadaniu piersi?
Czy kochasz siebie i pamiętasz o samobadaniu piersi?

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym wyzwań i pośpiechu, łatwo zapomnieć o jednym z najważniejszych aspektów życia - miłości do samego siebie. Samoakceptacja, przyjemności i umiejętność pozytywnego myślenia o sobie to jedna strona medalu self love, ale równie ważne jest dbanie o swoje zdrowie. To właśnie troska o własną kondycję fizyczną i psychiczną stanowi największy dowód miłości do samego siebie. Już jakiś czas temu mówiliśmy o regularnych badaniach cytologicznych, a dziś namawiamy Cię do wdrożenia nowego zdrowego nawyku: samobadania piersi. 

Dlaczego dbanie o zdrowie to forma miłości?  

W obliczu natłoku codziennych obowiązków i stresów, łatwo zapomnieć o tym, że nasze ciało i umysł wymagają regularnej opieki. To właśnie poprzez zadbanie o własne zdrowie wyrażamy głęboką troskę o siebie. Świadomość społeczna jest znacznie większa, wiele osób dba o kondycje i większą uwagę przykłada do posiłków. Pojęcie self-care jest dobrze znane i rozpowszechnione wśród Polek i Polaków. Jak dbać o siebie? To szerokie pojęcie dotyczy nie tylko ciała, ale również umysłu. Wiele osób korzysta z checklisty dziennych, tygodniowych czy miesięcznych. Jeżeli masz już własną listę, sprawdź czy znajdziesz na niej punkt "samobadanie piersi". Ten punkt powinien znaleźć się na checkliście każdej kobiety.  

Samobadanie piersi jako dowód miłości własnej

W kontekście self-care i self-love szczególnie ważna jest profilaktyka, a dla Pań, jednym z kluczowych elementów jest regularne samobadanie piersi. To nie tylko kwestia zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Wczesne wykrycie ewentualnych zmian może znacząco poprawić skuteczność leczenia, a jednocześnie przynosić spokój umysłowy. Dodatkowo zachęcamy kobiety do regularnych masaży piersi, które pozwolą na odpowiednie zadbanie o biust

Self love a samobadanie piersi - połączenie ważnych wartości

Jako marka Julimex, zawsze stawiamy na promowanie zdrowego stylu życia i dbanie o siebie. Wierzymy, że self love to nie tylko trendy hasztagi i chwilowe przyjemności, ale przede wszystkim troska o własne zdrowie.

Zachęcamy wszystkie kobiety do regularnego samobadania piersi. To prosty, ale niezwykle istotny krok w kierunku troski o swoje zdrowie. Przypominamy, że samobadanie nie zastępuje regularnych badań mammograficznych, ale może stanowić pierwszy krok w wykryciu ewentualnych zmian. Niech symbol Cytology Done, który znajdziesz na bieliźnie damskiej naszej marki, przypomina Ci, nie tylko o regularnej cytologii, ale również o samobadaniu piersi. 

Instrukcja samobadania piersi:

 1. Stań przed lustrem, podnieść obie ręce do góry  i zwróć uwagę na ewentualne zmiany w wyglądzie i kształcie piersi, zmian w wyglądzie skóry i brodawek. Zwróć szczególną uwagę, czy skóra się nie marszczy. 
 2. Oprzyj ręce na biodrach i przeprowadź obserwację, zwracając uwagę na te same elementy jak w punkcie poprzednim. 
 3. W kolejnym kroku ściśnij brodawkę i sprawdź, czy nie wycieka z nich wydzielina. 
 4. Dalszą część badania możesz wykonać pod prysznicem lub używając balsamu do ciała, aby łatwiej wyczuć ewentualne zmiany. Jedną rękę podnieś do góry i załóż ją za głowę. Trzema palcami drugiej ręki rozpocznij badanie piersi,  małymi okrężnymi ruchami zacznij od obojczyka w kierunku brodawki, przesuwając się w jednym kierunku. Postaraj się nie ominąć żadnego miejsca. 
 5. Nie zapomnij o zbadaniu węzłów chłonnych znajdujących się pod pachą, sprawdź czy nie są powiększone. 
 6. Następnie zrób to samo z drugą pierś.
 7. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem.

Pamiętaj, że regularność samobadania oraz regularne wizyty kontrolne u lekarza to klucz do utrzymania zdrowia. Dbajmy o siebie z miłością i troską, bo nasze zdrowie to najważniejszy skarb, jaki posiadamy.

Newsletter
Zapisz się i zyskaj 10% na pierwsze zakupy.

Blog Julimex

Blog Julimex

Poradnik slimfittingu

Poradnik modowy

Zadbaj o siebie

Nasza misja

Z życia firmy

Ciekawostki

Nowości
Jasmine Simple Maxi - figi z wysokim stanem
Jasmine Simple Maxi - figi z wysokim stanem
39,99 zł
 • nowość
Jasmine Simple Classic - figi klasyczne
Jasmine Simple Classic - figi klasyczne
35,99 zł
 • nowość
Sakura Cheekie Classic - figi z koronką
Sakura Cheekie Classic - figi z koronką
35,99 zł
 • nowość
Sakura Simple Maxi - figi z wysokim stanem
Sakura Simple Maxi - figi z wysokim stanem
39,99 zł
 • nowość
Sakura Simple Classic - figi klasyczne
Sakura Simple Classic - figi klasyczne
35,99 zł
 • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium